Első online konferencia DigiSoc

Publicat la: 06.03.2023

Első online konferencia DigiSoc


Ma a legfontosabb érdekelt felek összegyűltek, hogy megvitassák a digitalizáció növekvő jelentőségét a szociális partnerek számára Európa-szerte. Az esemény a digitális átalakulás munkahelyi előnyeire és kihívásaira összpontosított, és hangsúlyozta, hogy összehangolt erőfeszítésekre van szükség a tisztességes és inkluzív átmenet biztosításához.

A digitalizáció új munkalehetőségeket teremt, javítja a termelékenységet és átalakítja a munkaszervezést. Ezek a nyereségek azonban nem automatikusak. A benne rejlő lehetőségek teljes kiaknázásához a munkaerőpiacoknak, az oktatási rendszereknek és a vállalati stratégiáknak együtt kell fejlődniük.

Ennek a törekvésnek a központi eleme a Digitalizációs Keretmegállapodás (FAD), egy mérföldkőnek számító dokumentum, amelyet a négy európai ágazatközi szociális partner írt alá: a BusinessEurope, az ETUC, az SGI Europe és a SMEunited. A megállapodás a partnerségen alapuló megközelítést támogatja a digitális átmenetben való eligazodásban, miközben tiszteletben tartja a munkáltatók és a munkavállalók eltérő szerepét.

A megállapodás nemzeti szintű végrehajtásának részeként a Románia Kis- és Középvállalkozások Nemzeti Tanácsa (CNIPMMR) elindította a DigiSoc projektet. Hat másik uniós országból – Spanyolországból, Litvániából, Olaszországból, Magyarországról, Ciprusról és Szlovéniából – együttműködve a DigiSoc célja, hogy:

A nemzeti szociális partnerek kapacitásának erősítése;

A bevált gyakorlatok cseréjének elősegítése Európa-szerte;

A nemzeti és európai szociális párbeszéd eredményeinek népszerűsítése, nyomon követése és értékelése.

A SMEunited európai szintű támogatásával a DigiSoc projekt előrelépést jelent a vállalkozások és a munkavállalók felkészítésében a digitális gazdaság igényeire.